Tutaj jesteś:  Wentylacja i klimatyzacja / Klimatyzacja

Klimatyzacja

W budynkach wyższej klasy wentylację uzupełnia się często o klimatyzację, czyli automatyczne sterowanie wilgotnością i temperaturą powietrza, które ma na celu utrzymanie stałego komfortu pracy. Dobrze zaprojektowana i wykonana klimatyzacja znacznie podnosi komfort osobom przebywającym w budynku, jednak wadliwa i psująca się klimatyzacja przysparza nie tylko wiele problemów użytkownikom, ale i powoduje choroby. Konieczne są regularne przeglądy klimatyzacji i wymiany filtrów.

Urządzenia Split

Urządzenia Split

Klimatyzacja Split - to klimatyzacja składająca się z dwu jednostek - zewnętrznej (skraplacz) oraz wewnętrznej (parownik).  »

Urządzenia Multi Split

Urządzenia Multi Split

Najczęściej spotykane w pomieszczeniach mieszkalnych (również w blokach) w biurach, gdyż w tych obiektach najlepiej odpowiadają użytkownikom pomieszczeń. »

Urządzenia VRV

Urządzenia VRV

VRF/VRV jest to inteligentny system klimatyzacyjny, gdzie do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilkanaście jednostek wewnętrznych. »

Pompy ciepła powietrze-powietrze

Pompy ciepła powietrze-powietrze

pompy ciepła powietrze-powietrze coraz częściej znajdują zastosowanie jako źródło ciepła dla budynku. Ciepło skraplania czynnika roboczego przekazywane jest powietrzu. »