Tutaj jesteś:  Wentylacja i klimatyzacja / Wentylacja / Wentylatory / Wentylatory dachowe

Systemair: Wentylatory dachowe

HJS GENERAL: Wntylacje, klimatyzacje, instalacje elektryczne, instalacje przeciwpożarowe

Charakterystyka ogólna
Wentylatory dachowe Systemair zostały opracowane do skutecznych systemów wywiewu powietrza. 
Wentylatory DVS/DVSI/DHS/DVN/DVNI/DVC są wyposażone w obudowy aluminiowe, odporne na działanie wody morskiej. Podstawa wentylatora oraz siatka ochronna są wykonane ze stali malowanej proszkowo. Wirniki o wielkości od 190 do 355 są wykonane z tworzywa sztucznego PA6 (poliamid), od wielkości 400 do 710 wirniki są wykonane z aluminium. Wentylatory o wielkościach 800 i 900 są wyposażone w stalowe spawane wirniki malowane proszkowo. Typy wentylatorów TFSR/TFSK oraz TOE/TOV posiadają obudowę z ocynkowanej blachy stalowej malowanej proszkowo.

Typoszereg wentylatorów Systemair
Wentylatory dachowe Systemair są dostępne z wyrzutem pionowym (DVS, DVSI, DVC, DVN, DVNI do wielkości 900) oraz poziomym (TFSR/TFSK oraz DHS do wielkości 710). Wentylatory z wyrzutem pionowym mogą być oferowane również z obudową izolowaną akustycznie wełną mineralną o grubości 50 mm i gęstości 60 kg/m3. Wszystkie wentylatory dachowe Systemair są wyposażone w samoczyszczące wirniki z łopatkami wygiętymi do tyłu. 

Silniki elektryczne 
Wentylatory Systemair typ DVS/DVSI/DHS oraz TFSR/TFSK wyposażone są w silniki elektryczne z wirującą obudową przystosowane do regulacji napięciowej obrotów. Wentylatory DVN posiadają silniki wg standardu IEC również przystosowane do (DVN/DVNI 630D4, 710D6, 800D6, 900D6). Wentylatory przeciwwybuchowe DVEX posiadają silniki z wirującą obudową z certyfikatami ATEX. Wentylatory dachowe DVC są wyposażone w silniki z elektroniczną komutacją EC z możliwością nastawy stałego ciśnienia lub sterowanie zewnętrznym sygnałem 0-10V.