Tutaj jesteś:  Wentylacja i klimatyzacja / Wentylacja / Wentylatory / Wentylatory do kanałów o przekroju kołowym

Systemair: Wentylatory do kanałów o przekroju kołowym

HJS GENERAL: Wntylacje, klimatyzacje, instalacje elektryczne, instalacje przeciwpożarowe

Charakterystyka ogólna
Wentylatory do kanałów o przekroju kołowym firmy Systemair zostały opracowane w celu nawiewania i usuwania powietrza w systemach wentylacji. Wentylator do kanałów o przekroju kołowym firmy Systemair był pierwszym wentylatorem o konstrukcji typu „inline” dostępnym na rynku. Zakres akcesoriów dostępnych dla tego wentylatora, obejmuje nagrzewnice i chłodnice, filtry, tłumiki i o wiele więcej kompleksowych rozwiązań do prawie wszystkich zastosowań w wentylacji.

Oferta Systemair
Systemair oferuje 8 różnych typów wentylatorów do kanałów o przekroju kołowym. Dla systemów z większymi stratami ciśnienia oferujemy serię K i RVK. Seria wentylatorów KV może być instalowana bezpośrednio na ścianie. Dla większych przepływów powietrza oferujemy serię KD z wirnikami diagonalnymi. Gdy wymagany jest niski poziom hałasu, oferujemy serie wentylatorów KVK, KVKE i KVKF, wszystkie izolowane akustycznie.

Silniki
Wentylatory do kanałów o przekroju kołowym są wyposażone w silniki z wirującą obudową, z regulowaną napięciowo prędkością. Wszystkie silniki są wyposażone w styki termiczne (TK) dla zachowania ochrony termicznej silnika. Ręczne resetowanie styków termicznych (TK) zgodnie z normą EN 60335-2-80. Serie wentylatorów KD i KVK, część z nich wyposażona jest w wewnętrzne zabezpieczenie termiczne silnika, a reszta posiada zewnętrznie wyprowadzone końcówki styków termicznych (TK).