Tutaj jesteś:  Wentylacja i klimatyzacja / Wentylacja / Wentylatory / Wentylatory osiowe

Systemair: Wentylatory osiowe

HJS GENERAL: Wntylacje, klimatyzacje, instalacje elektryczne, instalacje przeciwpożarowe

Charakterystyka ogólna
Wentylatory osiowe Systemair zostały opracowane w celu skutecznego nawiewania i usuwania powietrza w systemach wentylacji. Wentylatory typu AR i AW są przewidziane do użycia w instalacjach niskich ciśnień. Od wielkości 200 do 450 mm wyposażone są w wirniki wykonane z blachy stalowej pokrytej lakierem proszkowym. Od rozmiaru 500 do 1000 typoszeregi AR/AW wyposażone są w profilowane łopatki wykonane z odlewu aluminium.

Wentylatory AR oraz AW mają obudowy z blachy stalowej pokrytej lakierem proszkowym.

Typoszereg AXC nadaje się do instalacji średnich/wysokich ciśnień. Wentylatory typu AXC są oferowane w szerokim zakresie zastosowań, szczególnie w budynkach przemysłowych. Są wyposażone w profilowane łopatki wirnika, wykonane jako ciśnieniowe odlewy aluminiowe. Pozostałe elementy składowe wentylatora wykonane są z blachy stalowej. Dostępny szeroki zakres akcesoriów dla tych urządzeń.

Typoszereg wentylatorów Systemair 
Wentylatory AXC dobiera się do żądanego punktu pracy, wybierając średnicę wirnika, liczbę oraz kąt natarcia łopat i moc (wielkość) silnika. Zakres średnic wirnika wynosi 310...1600 mm.

Wentylatory AW/AR mają wirniki przymocowane na stałe do wirującej obudowy silnika. Dla danego typu wentylatora obowiązuje tylko jedna charakterystyka wydatku, której nie można zmieniać, np. przez zmianę silnika albo kąta natarcia łopat.

Silnik 
Wentylatory AW/AR napędzane są silnikami z wirującą obudową z możliwością regulacji prędkości poprzez obniżanie napięcia zasilania. Silnik z wbudowanym czujnikiem temperatury uzwojeń wyprowadzonym do puszki przyłączeniowej wentylatora. Ochrona termiczna wyłącznie przez zewnętrzne urządzenie dołączone do tego czujnika. Systemair oferuje również wentylatory osiowe, w wersji AW, w wykonaniu przeciwwybuchowym.