Tutaj jesteś:  Wentylacja i klimatyzacja / Klimatyzacja / Urządzenia Split

Urządzenia Split

Klimatyzacja Split - to klimatyzacja składająca się z dwu jednostek - zewnętrznej (skraplacz) oraz wewnętrznej (parownik). Cechą tego rozwiązania jest konieczność umieszczenia dość dużej jednostki na zewnątrz mieszkania - np na ścianie lub na balkonie. Zaletami są cicha praca jednostki wewnętrznej - a więc mały hałas, dobra wydajność, najlepsza esetyka oraz mało zajmowanego miejsca wenątrz mieszkania. 

Jest grupa najbardziej uniwersalnych urządzeń klimatyzacyjnych. Najchętniej zaopatrują się w nie właściciele obiektów handlowych wszystkich branż oraz zakładów usługowych wszelkich typów.

Klimatyzatory typu Split znakomicie sprawdzają się w mieszkaniach, biurach, wyraźnie podnosząc komfort pracy i wypoczynku. Spełniają również surowe wymagania stawiane przez użytkowników pomieszczeń specjalistycznych, jak np. gabinety lekarskie, serwerownie. Klimatyzatory typu Split zaprojektowane do wyjątkowo cichej pracy, dzięki zadziwiająco małym wymiarom dopasowują się do każdego wnętrza. Klimatyzatory te dzięki swojej cichej pracy mogą pracować także w trybie nocnym, zapewnia wtedy cichy i chłodny podmuch świeżego powietrza. Filtry, w jakie są wyposażone urządzenia skutecznie usuwają przykre zapachy, kurz, aby utrzymać powietrze świeżym i czystym.

Mitsubishi Electric:

Seria M
Typoszereg urządzeń z tej serii przeznaczony jest do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń małych bądź średniej wielkości. Układy pojedyncze (dla jednego pomieszczenia) bądź multi (dla max 8 pomieszczeń) dostępne są w technologii konwencjonalnej oraz nowej tzw. Inverter (płynna regulacja wydajności urządzenia). W urządzeniach tej serii znajdziemy urządzenia ścienne, kasetonowe, kanałowe. Rozwiązania w najnowszych z nich dają w efekcie urządzenia najcichsze na rynku (19 dB(A) - modele MSZ-GE-VA oraz MSZ-FD-VA) i o największej efektywności wykorzystania energii. Wszystkie urządzenia dostępne są obecnie z czynnikiem R410A.

 

Seria Mr. Slim
Typoszereg tych urządzeń przeznaczony jest do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń dużych oraz tych, dla których najistotniejsza jest niezawodność działania. Urządzenia te charakteryzują się takimi parametrami jak: bardzo wysoka efektywność, cicha praca, szeroki zakres pracy, duże odległości agregat/jednostka wewnętrzna, i wiele innych. Rozwiązania zastosowane w agregatach oraz układach sterowania, np. piloty pozwalające na odczyt kilkudziesięciu parametrów pracy urządzenia, pozwalają na zminimalizowanie do niezbędnego minimum prac montażowych i serwisowych.