Tutaj jesteś:  Wentylacja i klimatyzacja / Klimatyzacja / Urządzenia VRV

Klimatyzacja - Urządzenia VRV

System VRV jest układem bardziej zaawansowanym niż układy Multi

Zalety systemów klimatyzacyjnych ze zmienną ilością czynnika chłodniczego
    Układy ze zmiennym strumieniem masy w obiegu czynnika chłodniczego, które można obecnie kupić jako zaawansowane technologinie posiadają wiele zalet.
Dzięki zwartym i modułowym jednostkom zewnętrznym o  małej masie można je łatwo instalować na dowolnego rodzaju stropach. Transport jednostek zewnętrznych na odpowiednie kondygnacje nie wymusza użycia specjalnych dźwigów czy też podnośników. Wystarczy zwykła winda. Nie wymagają one również wzmacniania dachów i stropów, ponieważ są lekkie i pracują bez drgań.
Inwestorzy cenią sobie szczególnie możliwość klimatyzowania dużych obiektów partiami. Dzięki instalacji składającej się przykładowo z jednostki zewnętrznej i kilku czy kilkunastu jednostek wewnętrznych klimatyzujemy już cześć pomieszczeń. Kolejne pomieszczenia można podłączać do układu w dowolnym czasie w zależności od posiadanych środków finansowych.
Dzięki zastosowaniu w jednostkach zewnętrznych, w jednej ze sprężarek, silnika ze zmienną prędkością obrotową, omawiane układy charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Ponadto pozwala to jednostkom zewnętrznym dostosować się do zmiennych obciążeń cieplnych
w każdym z pomieszczeń.
Stosując instalacje z odzyskiem ciepła w obiektach, gdzie równocześnie występuje grzanie
i chłodzenie można zaoszczędzić  dodatkowo nawet 15-20% energii.
W porównaniu do instalacji tradycyjnych układy VRV maja większe możliwości montażowe dzięki dużym długościom instalacji (sięgającym nawet do 1000 m), oraz szerokiej gamie urządzeń.  Dodatkowo, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwości sterowania i monitorowania  systemu centralnie  przy pomocy Internetu.

Klimatyzacja  Mitsubishi VRF

Klimatyzacja  Mitsubishi VRF

 

Mitsubishi Seria VRF  przeznaczona jest do pracy w dużych centrach handlowych jednak jest specjalnie dedykowana do podłączenia do agregatów Mitsubishi Electric. Podstawowa cecha to możliwość podłączenia kurtyn do agregatów klimatyzacyjnych serii Citi Multi. Ogrzewanie z wysokim współczynnikiem COP, sięgającym poziomu 3.6 daje w porównaniu z kurtynami grzanymi elektrycznie ponad 3-krotne oszczędności w eksploatacji urządzeń. Przy zastosowaniu w systemach z odzyskiem ciepła obsługiwane przez kurtyną przedsionki mogą być ogrzewane podczas gdy inne pomieszczenia są klimatyzowane. Kurtyna zapewnia możliwość grzania i chłodzenia.