Systemair - Centrale wentylacyjne DV

Centrale wentylacyjne Systemair to szeroki wybór jednostek przeznaczonych do większości zastosowań od domów jednorodzinnych do aplikacji przemysłowych. Są one zaprojektowane zgodnie z wymogami jakościowymi oraz spełniają wymogi niskiego zużycia energii. Obydwa rodzaje wymienników ciepła występujące w centralach, ich silniki i wentylatory zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi niskiego zużycia energii.

Ponadto centrale wentylacyjne Systemair spełniają surowe normy ekologiczne. Dla łatwej instalacji i obsługi niektóre  jednostki wyposażone są we wbudowane sterowanie typu plug & play . Systemair oferuje centrale wentylacyjne dla następujących zastosowań:

 • Rekuperatory
  Centralka z odzyskiem ciepła wyposażona w kompletne wbudowane sterowanie. Do montażu ściennego, w zabudowie kuchennej lub na strychu. Przepływ powietrza: 144-700 m3/h
 • Jednostki podwieszane/nawiewne/ z odzyskiem ciepła
  Podwieszana centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła wyposażona w nagrzewnicę i filtr przeznaczona do stosowania na stacjach benzynowych, w szkołach, biurach oraz mniejszych obiektach. Dzięki niewielkim wymiarom są łatwe w instalcji np w przestrzeni międzystropowej.Przepływ powietrza: 70-5000 m3/h
 • Kompaktowe centrale wentylacyjne
  Szeroki wybór kompaktowych central wentylacyjnych w tym także z odzyskiem ciepła -  Topvex, TIME , przeznaczonych do stosowania m.in. w szkołach,   sklepach i większych biurach. Seryjnie wyposażone w układ kontrolno sterujący.       Dzięki jednorodnej konstrukcji uproszczono logistykę i eksploatację urządzeń. Przepływ powietrza: 70-7000 m3/h
 • Modułowe centrale wentylacyjne DV
  Kompaktowe centrale wentylacyjno-nawiewne DV łączą małe wymiary gabarytowe z optymalnymi parametrami eksploatacyjnymi i efektywnym odzyskiem ciepła.

  Produkowane są w różnych konfiguracjach. Bogaty program akcesoriów pozwala na skompletowanie centrali odpowiadającej dokładnie indywidualnemu zapotrzebowaniu.

  Mogą być wykonane w wersji do montażu wewnętrznego jak i zewnętrznego (centrale dachowe), oraz w wykonaniu higienicznym.Wszystkie ściany i drzwi wykonane są z blachy stalowej i zawierają 50 mm warstwę izolacji z wełny mineralnej. Połączenie takich elementów jak sprawne wentylatory o niskim natężeniu hałasu, optymalnych tłumików oraz tłumiących właściwości obudowy przynosi efekt w postaci bardzo niskiego poziomu hałasu w otoczeniu centrali.