Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacja jako proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce świeżego powietrza jest nieodzowna w każdym budynku. Coraz częściej też wyposaża się je w klimatyzację. Projektujemy, montujemy i serwisujemy zarówno systemy wentylacyjne, jak i klimatyzację.

Wszystkie budynki, w których przebywają ludzie lub zwięrzta muszą być wentylowane, czyli musi w nich być zapewniona cyrkulacja powietrza. Poprawnie zaprojektowana i zamontowana wentylacja sprawi, że powietrze w naszym budynku będzie zawsze świeże. Zapobiegnie też pleśni czy nadmiernej wilgotności, które są objawiamy wadliwej lub złej wentylacji.

Nasza oferta wentylacji uwzględnia funkcjonalny projekt całego systemu wentylacyjnego, wysokiej klasy, sprawdzone urządzenia wentylacyjne oraz prawidłowy montaż, a później serwis i konserwację wentylacji. Wykonujemy również pomiary wentylacji, konieczne na przykład w celu ustalenia stanu systemu wentylacji budynku. Polecamy nasze usługi wszędzie tam, gdzie nie są Państwo pewni stanu obecnej instalacji wentylacyjnej.

W budynkach wyższej klasy wentylację uzupełnia się często o klimatyzację, czyli automatyczne sterowanie wilgotnością i temperaturą powietrza, które ma na celu utrzymanie stałego komfortu pracy. Dobrze zaprojektowana i wykonana klimatyzacja znacznie podnosi komfort osobom przebywającym w budynku, jednak wadliwa i psująca się klimatyzacja przysparza nie tylko wiele problemów użytkownikom, ale i powoduje choroby. Konieczne są regularne przeglądy klimatyzacji i wymiany filtrów. Polecamy specjalistyczne, kompleksowe usługi w zakresie klimatyzacji:

  • projekt, uwzględniający indywidualne potrzeby klienta,
  • nowoczesne rozwiązania,
  • sprawdzone urządzenia,
  • wysokiej jakości usługi montażu i konserwacji.

Wentylacja:

 

Wentylatory

Wentylatory

Oferujemy wentylatory dachowe, do kanałów o przekrojku kołowym, osiowe i oddymiające. »

Centrale wentylacyjne

Centrale wentylacyjne

Szeroki wybór jednostek przeznaczonych do większości zastosowań od domów jednorodzinnych do aplikacji przemysłowych. »

Akcesoria

Akcesoria

Akcesoria wentylacyjne: kratki wentylacyjne, anemostaty, nawiewniki, elementy rewizyjne, taśmy montażowe, tłumiki akustyczne, przewody kominowe, »

Wentylacja strumieniowa

Wentylacja strumieniowa

Wentylacja strumieniowa czyli systemy oprate na wentylatorach strumieniowych w sposób kierunkowy przemieszczają powietrze np. w tunelach, garażach. »

Oddymianie budynków

Oddymianie budynków

Urządzenia do odprowadzania dymu i gorąca umożliwiają usuwanie, względnie zmniejszają koncentrację trujących, lotnych związków w zagrożonych strefach. »

Stropy laminarne leaflet

Stropy laminarne leaflet

Sufit wentylacyjny GIF wykonany jest z aktywnych kaset filtracyjnych. Każda kaseta działa bezpośrednio w powietrzu wyciąganym, oczyszczając je z aerozolu, tłuszczu, zgodnie z wymogami Norm. Zanieczyszczenia odkładają się w małej kulisie kasety. Kasety aktywne są łatwe do wyjęcia z sufitu wentylacyjnego i mogą być czyszczone w zmywarkach. »

 

Klimatyzacja:

 

Urządzenia Split

Urządzenia Split

Klimatyzacja Split - to klimatyzacja składająca się z dwu jednostek - zewnętrznej (skraplacz) oraz wewnętrznej (parownik).  »

Urządzenia Multi Split

Urządzenia Multi Split

Najczęściej spotykane w pomieszczeniach mieszkalnych (również w blokach) w biurach, gdyż w tych obiektach najlepiej odpowiadają użytkownikom pomieszczeń. »

Urządzenia VRV

Urządzenia VRV

VRF/VRV jest to inteligentny system klimatyzacyjny, gdzie do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilkanaście jednostek wewnętrznych. »

Pompy ciepła powietrze-powietrze

Pompy ciepła powietrze-powietrze

pompy ciepła powietrze-powietrze coraz częściej znajdują zastosowanie jako źródło ciepła dla budynku. Ciepło skraplania czynnika roboczego przekazywane jest powietrzu. »